Чим відрізняється енергозберігаючий склопакет від звичайного?

Склопакет – це ключовий елемент вікна, який є визначальним фактором для теплоізоляційних і шумоізоляційних характеристик всієї конструкції. Сучасний ринок може запропонувати вичерпне різноманітність цього віконного вироби, серед яких виділяються енергозберігаючі пластикові вікна. У зв’язку зі зростаючою популярністю даної лінійки варто розглянути цей варіант більш докладно.

Чим відрізняється енергозберігаючий склопакет

Основні властивості енергозберігаючих склопакетів

Особливість такого виду вікна полягає в склі, яке покривається низькоемісійним напиленням. Скло набуває ефект теплового дзеркала, при якому відбувається відображення теплових потоків в приміщення, а не на вулицю. Зовні енергозберігаючий склопакет не відрізняється від звичайних світлопрозорих конструкцій. Тому естетика і освітлення анітрохи не зменшуються.

Енергозберігаюче скло є значно ефективнішим в плані теплозбереження. Про це свідчить той факт, що однокамерний енергозберігаючий склопакет краще зберігає тепло, ніж звичайний двокамерний (на 20%). При цьому вартість нижча. Таке вікно подвійно вигідно, адже коштує воно дешевше і витрати на опалення відчутно знижує.

Позитивні якості склопакета такого типу розкриваються і в літню пору. У спекотний сонячний день скло буде відбивати палюче проміння назовні, зберігаючи свіжість в кімнаті. Енергозберігаюче скло працює на обидві сторони. Причому інфрачервоне випромінювання, проходячи через склопакет, втрачає своє агресивне вплив на предмети інтер’єру. Таким чином, штори і шпалери не будуть вигоряти. Окремо варто відзначити легку вагу конструкції, що знижує руйнівну навантаження на фурнітурні комплектуючі. Це дозволяє продовжити термін служби всього вікна і уникнути провисання стулок.

Енергозберігаючі вікна плюси і мінуси

Розглянемо основні переваги склопакета енергозберігаючого типу:

  • високий показник теплоізоляції;
  • відмінні відображають властивості, що діють взимку і влітку;
  • не утворюється конденсат;
  • легкість;
  • надійний захист будь-яких предметів від вигорання.

Справедливості заради потрібно згадати про деякі недоліки конструкції. Серед них можна відзначити деяку нестійкість, що ускладнює монтажні роботи. Цей мінус відноситься в рахунок оціночної вартості установки вікна, а не до самої конструкції. Склопакет анітрохи не втрачає свої експлуатаційні характеристики. Якщо ви шанувальник тонування, то енергозберігаюче скло не для вас. Адже тонування такого склопакета на стороні, де переважає яскраве сонце, призведе до руйнування скла (термошоку).

Шумо- і теплоізоляційні характеристики енергозберігаючого склопакета
Побутує помилкова думка, що чим більше стекол в конструкції, тим краще шумоізоляційні характеристики. Показник звукоізоляції залежить не від кількості стекол в віконному блоці, а від маси скла (зовнішнього). Отже, зовнішнє скло має бути досить товстим (від 6 мм до 8 мм). Енергозберігаюче вікно не тільки поглинає шум, а й виключає можливість резонансного ефекту. Такий ефект часто присутній в звичайних 2-камерних склопакетах.
Показник збереження тепла, як вже було зазначено, на 20% перевершує стандартні двухпакетние вікна.

Основні типи енергозберігаючих конструкцій

В даний час використовуються два типи скла:

  1. k-скло;
  2. i-скло;

Подібну маркування визначають особливості напилення вироби на етапі виробництва. K-скло покривається незначним шаром окису металу. Як правило, товщина шару не перевищує 0,5 мікрон. Головний мінус – товщина шару виходить нерівномірною, що сприяє виникненню на скляній поверхні райдужних відблисків.

Метод отримання I-скла є більш сучасним і якісним. На поверхню наносять не один, а кілька тонких шарів металу (теплоотражающего). Як напилення використовують оксид титану або срібло. Напилення виходить набагато тонше, ніж металом (від 0,08 до 0,12 мікрон). У підсумку, таке енергозберігаюче вікно не має райдужного ефекту і відрізняється хорошими показниками якості. Причому вартість досить оптимальна.

Як відрізнити енергозберігаючий склопакет від звичайного?

Дане питання дуже актуальне, оскільки «неозброєним оком» неможливо визначити різницю між звичайним склопакетом та енергозберігаючим. Це пояснюється невидимістю енергоефективного шару. Щоб не бути обдуреними в очікуваннях, не варто покладатися на професіоналізм і чесність продавця. Краще перевірити самостійно. Ринок може запропонувати численні варіанти пластикових вікон, серед яких ви зможете знайти енергозберігаючі без підказок менеджерів.

Найпростіший і доступний спосіб – використовувати відкрите джерело вогню. Потрібно піднести до скла запальничку або сірник. Нагадаємо, що будь-який тип скла в металлопластиковом вікні буде відображати два вогню. Наприклад, якщо двокамерний склопакет має три скла, то ви побачите шість вогників. Причому колір полум’яніючих відблисків буде однаковим. Однак енергозберігаюче скло буде відбивати вогники різних відтінків.

Можна скористатися іншим способом, як то – «спосіб відблиску». Потрібно стати до вікна під кутом і уважно подивитися на скло. Якщо скло енергозберігаючого типу, ви помітите фіолетово-синій відлив.

Звичайно, більш надійним і грунтовним вважається науковий спосіб з використанням спеціальних пристроїв. Сучасне обладнання для таких цілей має високий рівень точності. Так можна визначити товщину скла і дізнатися точну формулу вашого склопакета. Однак такий спосіб обійдеться занадто дорого і доступний лише серйозним будівельним корпораціям, які зобов’язані здійснювати контроль виробничого процесу.

Простий покупець може скористатися двома першими методами. Візьміть запальничку або сірники в магазин, щоб не бути обдуреними в покупці.

← Повернутися назад


Зворотний дзвінок

Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

× ×

Викликайте замірника безкоштовно прямо зараз

Після відправлення запиту з Вами зв'яжеться менеджер для уточнення деталей про дату і час виміру

×
Консультація
Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×

Замовлення

Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×

Розрахувати вартiсть

Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×

Замовити вимір

Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×
Надіслати заявку
×
Контакти
Графік роботи:
Графік роботи пн-сб. 9:00 - 18:00
Телефон:
(066) 987-22-20
(067) 572-03-80
×