Чи можна зробити тепле скління французького балкона?
Французьке засклення балконів в Харкові користується великою популярністю. Для його реалізації огородження (парапет) демонтується, а замість нього встановлюються світлопрозорі конструкції від підлоги до стелі. В результаті збільшується проникнення сонячного світла, неопалюване приміщення візуально здається більше, а мешканців радує панорамний вид з відмінною оглядовістю.
Разом з тим, такий модний балкон частіше роблять «холодним», тобто його теплоізоляційні параметри невисокі і повноцінна експлуатація взимку утруднена. І ось тут виникає питання, чи можна взагалі зробити тепле скління французького балкона: для його приєднання до суміжній кімнаті або переобладнання в самостійну житлову зону. Так, за допомогою металопластикових систем це можливо. Але врахуйте, і вартість скління балкона буде вище, і додаткові роботи будуть потрібні.
Які віконні конструкції знадобляться?
Теплий французький балкон повинен базуватися на ПВХ-профілі. Використовувати потрібно системи з високими показниками опору втрат тепла. Забезпечити подібне можуть рішення з монтажною глибиною від 70 мм і числом повітряних камер 5-6 і більше. Хорошим вибором будуть, наприклад, українські профілі WDS 7 Series і 8 Series.
Доповнити профільну систему потрібно енергозберігаючими склопакетами. З точки зору ДСТУ потрібно 2-камерний склопакет з 1 або 2 низькоемісійним склом. Вітає і заповнення камер аргоном. Цей інертний газ підвищує теплоізоляційні характеристики ПВХ-вікон.
До речі, якщо французький балкон виходить на сонячну сторону, то рекомендується використовувати багатофункціональні склопакети, які не тільки захищають від втрат тепла, але і перешкоджають перегріву через сонця в літню спеку.
Що потрібно на попередньому етапі?
Ще до установки світлопрозорих конструкцій потрібна обов’язкова підготовка. Справа в тому, що французьке скління саме по собі відрізняється великою вагою, а в теплій варіації воно ще масивніше. Перш за все треба оцінити стан плити підстави, переконатися, що її несуть здібностей досить, а при необхідності виконати посилення.
До інших важливих розрахунковим параметрам належить визначення вітрових навантажень і відповідності сумарної площі скління наявним будівельним нормам і вимогам.
Утеплення і забезпечення джерелами тепла
Установка віконного блоку ще не гарантує отримання теплого балкона. Джерелами втрат тепла може стати підлогу, стелю, наявні бічні стіни (актуально для Г-образної конструкції, лоджії і т.д.).
Необхідне відповідне утеплення балкона в Харкові. Можна використовувати різні матеріали, в тому числі пінопласт, пінополістирол. Також вітається укладання гідро- і пароізоляції. А вже після утеплення виконується фінішна обробка стін і стелі, настил підлог і т.д.
Плюс потрібні і додаткові джерела тепла. Це може бути електричний тепла підлога, інфрачервоні панелі і інші електроприлади.