Чим утеплити балкон?
Утеплення балкона в Харкові дозволить вам комфортно використовувати цей простір протягом усього року або облаштувати тут додаткове функціональне приміщення. Реалізувати утеплення балкона зовні та зсередини потрібно в тих випадках, коли встановлена тепла система скління з якісними профільними системами і енергозберігальними склопакетами, якщо ви плануєте користуватися лоджією весь рік або будете застосовувати для внутрішнього оздоблення матеріали, які чутливо реагують на різкі температурні перепади.
Команда фахівців «4 Вікна» виконає внутрішнє й зовнішнє утеплення балкона у вашій оселі в найкоротші терміни з використанням найкращих матеріалів. Давайте розберемося, які утеплювачі ефективно впораються з поставленим завданням.
Як відбувається утеплення балкона зовні
Після демонтажу старої конструкції бригада фахівців починає перший етап – зовнішні утеплювальні роботи. Для цих цілей використовуються здебільшого мінеральна вата або пінопласт.
Пінопласт – це плита, що складається із заповнених повітрям полістирольних кульок. Матеріал має коефіцієнт теплопровідності 0,037, тому він практично не поступається в якості дорожчим аналогам (наприклад, піноплексу). Фахівці використовують пінопласт з маркуванням «С», що вказує на наявність в матеріалі антипіренів. Утеплювач з таким складом не зможе запобігти пожежі, але й не стане її причиною. Для утеплення балконів зовні використовується плита товщиною від 50 мм.
Серед основних переваг пінопласту варто назвати такі:
- доступна ціна (дешевше, ніж мінеральна вата);
- незначна вага – дає мінімальне навантаження на опорні конструкції;
простий і швидкий монтаж; - низька гігроскопічність – не вбирає воду навіть при повному зануренні в неї;
підвищення звукоізоляції; - безпека для здоров’я – не містить речовин, шкідливих для здоров’я людей або тварин, що підтверджено численними висновками гігієнічних досліджень;
- стійкість до цвілі – не пліснявіє, тому має необмежений термін експлуатації.
Єдиний мінус пінопласту – його висока пожежна небезпека. Якщо вас турбує цей момент, можна обрати альтернативний варіант – мінеральну вату на основі скла і базальту. Скловолокно виготовляють з битого скла, піску, соди, доломіту, вапняку, бури та соди. Такі плити характеризуються низькою теплопровідністю, високим рівнем стиснення та значною вібростійкістю. Базальтове волокно виробляється із застосуванням габро, діабазу та базальту, а також доломіту й вапняку. Має дуже низьку теплопровідність, високу вогне- та вібростійкість, гідрофобність.
Властивості мінеральної вати великою мірою залежать від її щільності. Для утеплювальних робіт використовується матеріал зі щільністю 150-200 кг/м3 і товщиною не менше 100 мм. Мінеральна вата має такі переваги:
- низька теплопровідність;
- здатність заповнювати щілини;
- низька горючість – базальтова мінвата (більш популярний варіант) здатна витримати температуру до 1000 градусів (при цьому вона не втрачає форму);
- екологічність – не містить токсичних речовин;
- термін експлуатації – до 50 років.
Цей матеріал має всього дві особливості: низька вологостійкість і вища ціна в порівнянні з пінопластом.
Обшивка сайдингом або профнастилом
Наступний етап – обшивка фасаду сайдингом або профнастилом для захисту від атмосферних факторів і створення завершеного гармонійного зовнішнього вигляду балкона. Ці матеріали мають багато спільного: довговічність, простота монтажу, наявність захисного покриття і широкий вибір кольорів. Водночас кожен із них відрізняється деякими особливостями:
- сайдинг монтується із застосуванням кріпильних планок, що нівелюють теплову деформацію матеріалу, а також має спеціальні замки на стиках і отвори, які відводять конденсат;
- профлист відрізняється низькою ціною, а великий розмір листів дозволяє мінімізувати кількість стиків.
Після завершення обшивки здійснюється монтаж балконної рами. Реалізуючи для вас балкон під ключ, майстри фірми «4 Вікна» встановлять якісні шестикамерні профільні системи з двокамерними енергозберігальними склопакетами та фурнітурою Roto.
Утеплення балкона зсередини за допомогою мінеральної вати та пінополістиролу
Наступний крок – внутрішні роботи з використанням мінеральної вати або/і пінополістиролу. Для досягнення оптимальних показників найчастіше використовується комбінація цих матеріалів: пінополістирол використовують як базовий варіант, а мінватою обшивають підлогу і дах.
Якісний пінополістирол високої щільності відрізняється такими перевагами:
- не вбирає воду (навіть при зануренні в рідину);
- не гниє і не пліснявіє;
- висока паропроникність;
- простота монтажу;
- відмінна ізоляція навіть при невеликій товщині – 2-3 см;
пластичний і міцний.
Варто знати! При горінні пінопласт виділяє токсичні речовини, тому він не використовується для утеплення балкона зсередини.
Завершальний етап – декоративне оздоблення простору. Для цих цілей ви можете обрати вагонку (ясен, сосна, дуб, вільха), панель МДФ або ПВХ. Фахівці підкажуть, які матеріали підійдуть вам найкраще, зважаючи на їхню вартість і характеристики.
Замовте скління й утеплення лоджії, і вже скоро у вашій квартирі з’явиться ще одна затишна кімната, де можна буде читати, відпочивати та працювати! Менеджери компанії «4 Вікна» готові відповісти на всі ваші запитання, а також прорахувати вартість реалізації проєкту. Майстер виїде на місце та зробить заміри, дасть професійну консультацію щодо вибору матеріалів і погодить із вами план майбутніх робіт. Консультація і заміри – безкоштовно.