Що значить монтаж (установка) вікон по ГОСТу
Якими дорогими не були б металопластикові вікна, вибрані покупцем, величезний вплив на їх експлуатаційні властивості надає монтаж. Правильна установка передбачає врахування основних вимог і рекомендацій, прописаних в нормативних документах. В Україні це, перш за все, ГОСТ (тобто ДСТУ) і державні будівельні норми (ДБН).
Монтаж вікон по ГОСТу: основні документи
Регламентують встановлення металопластикових конструкцій в Україні такі нормативні документи:
- ДСТУ-Н Б В.2.6-146: 2010 «Вимоги до проектування і влаштування вікон і дверей»;
- ДСТУ Б В.2.6-79: 2009 «Сполучні шви місць примикання віконних блоків до конструкції стін»;
- ДБН В.2.6-31: 2006 «Теплова ізоляція будівель».
Згідно з рекомендаціями, зазначеними в цих нормативних документах, при монтажі пластикових вікон варто підвищену увагу приділяти герметизації монтажного шва, в тому числі додатково захищати використовувану в більшості випадків піну як зовні (від впливу сонця, вітру і вологи), так і зсередини (від конденсату). Для цих цілей, як правило, використовуються ПСУЛ-стрічки і пароізоляційні стрічки. У таких випадках часто використовується фраза «установка вікон по ГОСТ», теплий монтаж або «Illbruck монтаж» (відповідно до маркою, яка однією з перших запропонувала комплекс рішень для додаткової ізоляції монтажного шва).
Що диктує ГОСТ: монтаж вікон ПВХ з додатковою ізоляцією шва і без неї
Використання ПСУЛ і пароізоляційних стрічок – це одна з рекомендацій стандарту і будівельних норм. Тому монтаж пластикових вікон без них, але з дотриманням усіх вимог нормативних документів, теж формально є установкою вікон по ГОСТу і не вважається порушенням. Просто додаткова ізоляція шва дає відчутні переваги в подальшій експлуатації.
Відповідно до вимог чинних нормативних документів установка віконних конструкцій передбачає наступні етапи:
- Підготовка. У тому числі демонтаж металопластикових вікон або старих дерев’яних рам, забезпечення зручного доступу до отвору і т.д.
- Установка нової рами в отвір із застосуванням спеціальних підкладок.
- Вирівнювання конструкції в трьох площинах.
- Кріплення рами в прорізі з застосуванням спеціальних кріпильних елементів і дотриманням правильного кроку між ними.
- Запінення стиків між стіною і пластиковим профілем.
- Установка аксесуарів для вікон – відливу, підвіконня і т.д.
- Монтаж склопакетів і навішування стулок.
- Перевірка роботи фурнітури і настройка, якщо потрібно.
Так званий «теплий» варіант монтажу, або з дотриманням рекомендацій ГОСТу, передбачає використання ущільнювальної стрічки ПСУЛ і пароізоляційній стрічки. Вони спочатку фіксуються на профілі перед його установкою. ПСУЛ-стрічка, яка виступає зовнішнім шаром в системі ізоляції, самостійно розширюється і закриває всі зовнішні зазори. В результаті піна не виявляється під атмосферним впливом. А від внутрішніх впливів її захищає пароізоляційна стрічка, яка остаточно фіксується після герметизації стику.
У чому плюси так званого монтажу пластикових вікон по ГОСТу?
Додатковий захист монтажної піни збільшує як її термін служби, так і довговічність всієї віконної конструкції. З вулиці не почне проникати холод в приміщення, а надлишок вологи, що утворюється всередині, не приведе до появи цвілі на укосах і іншим дефектам. Отже, головні плюси теплого монтажу такі:
- поліпшена теплоізоляція;
- зростання довговічності віконної конструкції;
- зниження ймовірності промерзання і випадання конденсату;
- зростання терміну служби укосів;
- економія на обігріві / опаленні приміщення;
- мінімізація ризиків передчасного виходу з ладу фурнітури та інших комплектуючих вікна.
Аналогічні плюси забезпечує додаткова ізоляція з’єднувальних швів і при інших будівельних роботах, в тому числі, якщо Ви встановлюєте балконів у Харкові, здійснюється їх скління і т.д.