Ізоляція шва під час монтажу пластикових вікон
Вікна пластикові мають відмінні експлуатаційні характеристики. Однак реалізація їхнього потенціалу на 100% можлива тільки за умови дотримання норм і стандартів під час установлювальних робіт. Так, неправильне обладнання монтажних зазорів зазвичай призводить до погіршення тепло- і звукоізоляційних властивостей, утворення конденсату й затікання у проріз.
Що таке монтажний шов і в чому нюанси?
Це технологія закладення щілини, яка неминуче залишається між металопластиковою рамою і стінами прорізу після встановлення. За якою б ціною пластикові вікна в місті Харків ви не взяли, спосіб монтажу від цього не змінюється. Наші майстри виконують шви у три шари (у будівлях з монолітного бетону й кам’яної кладки — у чотири):
- зовнішній. Захищає структуру від сонячних променів, впливу атмосферних опадів, високих і низьких температур та їх різких перепадів, але при цьому є паропроникним;
- середній. Це надійний ізолятор, який повинен мати високі звуко- і теплоізоляційні властивості;
- внутрішній. Призначений для захисту попереднього шару від пари й вологи, що йдуть ізсередини приміщення.
Для організації зовнішнього шару часто використовують пластикові нащілинники, мастикові паропроникні герметики або ущільнювальні стрічки ПСУС. Останній варіант є найцікавішим. Майстри нашої компанії використовують його через високу універсальність, практичність і функціональність.
Центральний прошарок формується з монтажної піни, яка заповнюється на половину монтажної глибини профілю. Тільки вона належною мірою ізолює приміщення від втрати тепла і потрапляння вуличних звуків. Дуже важливо грамотно підібрати якісну поліуретанову піну, щоб досягти стійкого результату. Наприклад, для встановлення в холодну пору року використовується спеціальна зимова модифікація.
Внутрішній шар робиться з алюмінієвої фольги, акрилових герметиків або самосклеювальної бутилкаучукової стрічки. Головна вимога тут — пароізоляція. Якість усіх елементів є визначальною, адже практичні дослідження показують, що зростання вологості в піні всього на 5% знижує її ізоляційні властивості мінімум на 55%.
Як правильно ізолювати пластикові вікна?
Перш ніж займатися безпосередньо ізоляційними роботами, дуже важливо перевірити чистоту поверхонь, що сполучаються. На них не повинно бути відколів, ям, щілин, пилу й будь-яких інших факторів, які можуть погіршити зчеплення матеріалів.
Першим етапом є облаштування теплоізоляційного шару. Необхідно правильно вибрати дозування піни. Її надлишок може деформувати коробку. Завширшки шар не слід робити більше половини профілю, щоб залишилося місце для ущільнювачів. На повне застигання пінного шару потрібно 24 години, після чого надлишки обрізаються і можна закривати.
Якщо зовні використовується ПСУС, то в разі повного розширення її беруть у 3–4 рази більше від ширини зазору. Це важливо, тому що ступінь її стискання прямо визначає термін служби й гідроізоляційні властивості. У свою чергу, внутрішня гідро- і пароізоляційна стрічка повинна бути ширша за монтажний шов на 50–70 мм. Під час наклеювання потрібно перевіряти натяг, щоб він був максимальним.
І останній нюанс. Вирішивши використовувати для захисту центрального шару пастоподібні ущільнювачі, необхідно додатково з обох боків закрити піну суцільним забутовочним шнуром із замкненими гніздами, що не вбирає вологу. Поверх він закривається силіконовим шаром.