Як встановити балконний блок
Часто власники житла вирішують не тільки засклити балкон або лоджію, а й поставити новий балконний блок. Це світлопрозора конструкція, що складається з дверей і вікна. Вона виконує сполучно-розділову функцію, тобто дозволяє виходити на балкон, провітрювати приміщення, відокремлює опалювальний простір від зовнішнього.
Балконний блок, як правило, досить громіздкий за розмірами: він хоч не такий широкий, як балконна рама, але зазвичай має більшу висоту.
Також ця конструкція відрізняється за видами. Зазвичай виділяють:
- традиційні (з вікном по одну сторону від дверей, причому віконна конструкція може бути одностулковою глухою або з декількома секціями, що відкриваються);
- балконні блоки типу «чебурашка» (з двома вікнами з обох боків від дверей);
- панорамні (із вікном на всю висоту отвору).
Якщо ви вирішите замовити балконний блок в Харкові у «4 Вікна», то переживати про те, як встановлювати його не доведеться. Наші майстри виконують професійний монтаж із дотриманням актуальних будівельних норм. Але якщо ви хочете проконтролювати роботу фахівців або замислюєтеся про самостійну установку, цей матеріал буде вам корисний.
Що потрібно до того, як встановити балконний блок?
До монтажу та замовлення конструкції необхідно провести точні виміри на об’єкті. Наші спеціалісти виконують його безкоштовно. І тільки за його результатами підтверджується замовлення, і стартує виготовлення.
В ході вимірів визначається ширина та висота двері від нижнього відкосу до верхнього. Після цього також вимірюється розмір віконної частини: ширини та висоти від підвіконня до верхнього відкосу. Отримані дані дозволяють зробити ескіз і визначити підсумкову вартість конструкції. На відносно невеликій балконний блок ціна буде нижчою, тоді як, наприклад, великий французький балкон забезпечить максимум природного освітлення.
Етапи установки балконного блоку
Процес монтажу цієї металопластикової конструкції кардинально не відрізняється від установки вікон. Основні етапи такі:
- Демонтаж старого блоку й очищення поверхонь від сміття.
- Установка балконного блоку в отворі і його вирівнювання по вертикалі й горизонталі за допомогою пластикових монтажних клинів.
- Закріплення вирівняного блоку в отворі за допомогою кріпильних пристосувань: монтажних пластин і анкерів. Необхідно дотримуватися рекомендованого кроку між кріпленнями (до 70 см і не далі 15-18 см від кутів), що дозволить забезпечити необхідний рівень надійності.
- Монтаж пластикового порогу.
- Установка зовнішнього відливу і підвіконня. Спочатку з боку балкона до профілю на шурупи фіксують відлив, закриваючи стик герметиком. Підвіконня зазвичай закріплюють клинами, а всі порожнечі й щілини під ним запінюють.
- Навішування дверного полотна та стулок.
- Герметизація монтажного шва між балконним блоком і стінами отвору. Зазвичай застосовується монтажна піна, але додатково можуть використовуватися ПСУЛ-стрічки та інші герметики. Вони обов’язково потрібні, якщо балкон залишається відкритим (не заскленим).
- Перевірка роботи фурнітури: відкривання/закривання дверей і стулок вікна (якщо такі є).
Після установки балконного блоку, а саме висихання монтажної піни, одразу ж рекомендуємо розпочати оформлення відкосів.