Лайфхак з утеплення пластикових вікон на зиму

Металопластикові вікна в Харкові користуються великою популярністю перш за все завдяки своїй герметичності і високим теплоізоляційними властивостями. Але якщо процедура монтажу була порушена або ж зносилися гумки ущільнювачів, то вихідні властивості можуть погіршитися. Найбільш характерна ознака – продування і протяги.

Якщо в літній час подібна природна вентиляція не є проблемою, то ближче до настання холодів рекомендується вжити заходів, спрямованих на утеплення пластикових вікон. Їх мета – усунути джерело продування. Для цих цілей можна звернутися як до фахівців (віконникам і майстрам ремонту) або ж зробити самостійні кроки.

Коли варто усувати продування своїми силами?

Основні внутрішні роботи по утепленню можна виконати самостійно, наприклад, поліпшити герметизацію під підвіконням, обробити контур рами, провести заміну зношених ущільнюючих гумок.

Металопластикове вікно

 

Від утеплення своїми руками варто відмовитися в наступних ситуаціях:

  1. Потрібні зовнішні висотні роботи. Тут без послуг промислових альпіністів не обійтися.
  2. Металопластикові вікна в Харкові встановлено недавно, а значить, на них поширюються гарантійні зобов’язання віконної компанії.
  3. Є дефекти в віконної конструкції або ж потрібна заміна комплектуючих. Фурнітуру, склопакети, профіль самостійно відремонтувати навряд чи вийде.
  4. Необхідність утеплення виникла в холодну пору. У цьому випадку потрібні спеціальні матеріали і оперативні дії, які здатні виконати тільки професіонали.
  5. Якщо виявити проблему вдалося до настання низьких температур на вулиці, то утеплити металопластикові вікна в Харкові зсередини цілком реально і своїми силами.

Основні внутрішні роботи

Утеплення металопластикового вікна зсередини передбачає кілька ключових напрямків. Перерахуємо і розглянемо їх по мірі зростання складності робіт:

  1. Регулювання притиску і усунення провисання. Причиною протягу може стати як зміна положення стулок щодо рами, так і просто погіршення ступеня її прилягання до рами. В останньому випадку регулювання передбачає зміну положень ексцентриків (запірних цапф) за допомогою шестигранника або звичайної викрутки. Невеликого повороту за годинниковою стрілкою (1-2 мм), як правило, цілком достатньо, щоб посилити притиск. Якщо ж стулка провисає, що також нерідко призводить до появи протягу, то необхідно регулювати нижню і верхню петлі.
  2. Заміна ущільнювальної гумки. Зазвичай регулювання притиску дозволяє вирішити проблему продування, але на досить короткий термін. Якщо прилягання стало гірше, то ймовірно першопричина криється в зносі гумового ущільнювача, який втратив еластичність і початкові властивості. Для заміни потрібно придбати новий пластичний аксесуар, в ідеалі чорного кольору. Такий виріб відрізняється нормальними експлуатаційними властивостями. В якості тимчасового заходу також можна розглянути змащення старого ущільнювача силіконовою змазкою або гліцерином.
  3. Утеплення підвіконня. Нерідко джерелом втрат тепла через віконний отвір виступає не саме вікно, а його супутні компоненти, наприклад, підвіконня. Для усунення проблеми спершу необхідно визначити точне місце продування. Якщо продування виходить з стику профілю і підвіконня, то утеплення зводиться до використання герметика. Якщо дме знизу, тобто з стику підвіконної дошки і стіни, то для герметизації можна використовувати монтажну піну. В ідеалі ж ще на етапі встановлення металопластикових вікон потрібно подбати про додатковий теплоізоляційний шар, на який і встановлюється підвіконня.утеплення підвіконня
  4. Утеплення внутрішніх укосів. З точки зору теплоізоляції ці елементи, як правило, викликають мінімальні нарікання. Але основна складність в цьому питанні – не просто утеплити укіс, а зробити так, щоб в плані естетики металопластикове вікно не програло.Процедура позбавлення від продувань в даному випадку передбачає наступні етапи:
  • очищення отвору;
  • нанесення грунтовки;
  • закладення щілин на внутрішніх укосах монтажною піною;
  • видалення надлишків матеріалу після висихання;
  • укладання теплоізоляційних матеріалів;
  • установка гіпсокартонних плит або оштукатурювання;
  • фінішна обробка – шпаклівка, фарбування і т.д.

До менш дієвих (швидше за додатковим) методів внутрішнього утеплення пластикових вікон відносять наступне:

  • миття склопакетів: видалення бруду покращує показники пропускання світла допомагає зберігати тепло;
  • обклеювання теплозбережуючою плівкою;
  • використання щільних штор, які допомагають утримувати тіло в приміщенні;
  • електричний обігрів вікна і / або склопакета (створює тепловий щит і ускладнює проникнення холоду з вулиці);
  • застосування традиційних підручних засобів – установка в стики поролону і / або обклеювання віконним скотчем.

Утеплення з боку вулиці

Самостійно покращувати теплоізоляцію металопластикових вікон в Харкові з зовнішньої сторони не рекомендується, особливо, якщо мова йде про високі поверхи. Основні роботи по утепленню зачіпають:

  • зовнішні укоси (підготовка, установка утеплювача, обробка);
  • відливи (процедура зводиться до запінення основних щілин);
  • зовнішні стіни (комплексний підхід до підвищення енергоефективності житла).

пластикові вікна Україна

← Повернутися назад


Зворотний дзвінок

Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

× ×

Викликайте замірника безкоштовно прямо зараз

Після відправлення запиту з Вами зв'яжеться менеджер для уточнення деталей про дату і час виміру

×
Консультація
Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×

Замовлення

Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×

Розрахувати вартiсть

Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×

Замовити вимір

Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×
Надіслати заявку
×
Контакти
Графік роботи:
Графік роботи пн-сб. 9:00 - 18:00
Телефон:
(066) 987-22-20
(067) 572-03-80
×