Незвичайний дизайн склопакетів: які бувають варіанти декору
Вікна зі склопакетами, прикрашеними тонкими пластинками – шпросами, давно полюбилися дизайнерам. Шпроси роблять з різних матеріалів і в різному кольорі, тому вони додадуть будинку вишукано-класичний, «старовинний» вид. Як же підібрати шпроси правильно і якими вони бувають?
Види шпросов на вікна
Існує кілька видів шпросов в залежності від типу їх виготовлення і кріплення до вікна.
- Конструктивні шпроси на вікнах. Елементи цього типу невіддільні від рами і виготовлені з того ж матеріалу, що і профіль вікна. Вони ділять склопакет на частини, і скляні фрагменти ставлять в кожен з вийшов прорізів окремо. Шпроси зазвичай виготовляють досить широкими – їх габарити коливаються в діапазоні від 5 до 16 сантиметрів. Таким чином, маючи в своєму розпорядженні деталі різної ширини різними способами, можна створити гарне декоративне оформлення.
Шпроси мають не тільки декоративне, але і практичне значення: вони зміцнюють конструкцію як ребра жорсткості. Ще один безперечний плюс елементів цього типу – зниження ваги великих вікон. Скло важче пластика, тому, вікно зі шпросами полегшує тиск на несучі конструкції.
- Декоративні шпроси. Оправи накладного типу називають венеціанськими. Штучні накладки не є складовою частиною рами, тому зазвичай вони набагато тонше, ніж конструктивні. Роблять накладні елементи зі сплавів алюмінію або синтетичних матеріалів. Планки декоративних накладок з’єднують під різними кутами. Їх ширина коливається від 8 до 25 мм.
Шпроси грають виключно декоративну роль, служать прикрасою для склопакетів. Тим не менш, вони не знижують здатність вікна утримувати тепло. Також їх, на відміну від конструктивних шпросов, можна пофарбувати в будь-який колір. З вулиці такі елементи можуть мати один колір, всередині будинку – інший.Обкладинка клеять на металопластикові вікна або зсередини, або ззовні, іноді – з обох сторін відразу. Якщо шпроси ставлять всередину, то відстанню між стеклами має бути не менше, ніж 10 мм. Фальш-плетіння кріплять на двосторонній скотч, герметики або рідкі цвяхи. Клей повинен бути стійким до перепадів температури і підвищеної вологості. Якщо ви не впевнені, який малюнок хочете бачити на вікні, такі шпроси згодом буде легко зняти. - Шпроси-конструкція. У цій конструкції зсередини в вікна навпроти фальш-палітурки ставлять рамку. Такі вікна зі шпросами коштують дешевше, але додаткові елементи в них несуть лише декоративну функцію. Така накладка дорожче, ніж венеціанська, але дешевше, ніж конструктивна.
Визначаємо конфігурацію і колір
Тонкі шпроси добре виглядають на пластиковому вікні, в приватному будинку, а також в кафе або ресторані. Планки також прекрасно виглядають на тлі напівкруглих арочних вікон. Декоративні накладки підкреслять вінтажний, класичний, готичний екстер’єр будівлі.
ПВХ-вікна зі шпросами відмінно поєднуються з архітектурою цегляної будівлі – при цьому фахівці рекомендують вибирати не тільки прямокутне розташування планок, але і дугоподібне або зігнуте, стрілчасті.
Шпроси і теплопровідність вікна
Шпроси порушують цілісність вікна, і, хоч як крути, склопакет, розділений планками, буде не таким теплим, як суцільний. У місцях з’єднання шпросов зі склопакетом тепло буде йти швидше: коефіцієнт теплопровідності в таких вікнах на 10-20% вище. Рамка всередині вікна проводить холод, що може привести до замерзання і запотівання вікна.
Тому якщо для жителів міської квартири важливо менше платити за опалення, то краще вибрати декоративні накладки, адже вони практично не змінюють теплопровідність конструкції.
Недоліки накладок
Вибираючи планки для вікон, потрібно враховувати, що на них буде збиратися бруд і пил. Також декоративні елементи знижують здатність вікна пропускати світло. Вікна з конструктивними елементами краще не ставити в будинок, розташований в районі з великою кількістю вібрацій від транспорту, інакше через деякий час вікна почнуть деренчати.
Пластикові вікна
Вікна можуть бути не тільки білими, але і кольоровими. Для додання профілю кольору, до нього клеять декоративну плівку – одного або двох різних кольорів з боку будинку і вулиці. Плівка може мати будь-який відтінок, в тому числі – імітувати поверхню дерева. Вона ніяк не впливає на теплопровідність і вважається одним з кращих декоративних рішень.
Ламінація проводиться прямо в процесі виготовлення вікна, тому важливо вибрати колір заздалегідь. Ви можете переглянути наші зразки ламинирующей плівки і вибрати найкращий варіант під кольору і фактури вашого інтер’єру на сайті «4Окна».