Обшивка балкону: необхідні матеріали та ціни в Харкові і області
При впорядкуванні балкону або лоджії до обов’язкових видів робіт окрім скління відноситься і обшивка. Вона надає локації завершений зовнішній вигляд, дозволяє розраховувати на комфортне проведення часу, цього, звісно, бракує, якщо це місце просто використовується для складування різних речей.
Оздоблення лоджії за умови якісного попереднього внутрішнього утеплення дає можливість створити теплий і придатний для постійного використання простір, зокрема облаштувати невеликий робочий кабінет, ігрову зону, бібліотеку, фітнес-зал. Але щоб розраховувати на такий ефект, потрібно правильно вибрати оздоблювальні матеріали. Вони досить різноманітні і відрізняються не лише за зовнішнім виглядом і цінами, але і за експлуатаційними властивостями.
Обшивка балкону всередині: популярні рішення
На об’єктах із відсутнім опаленням потрібно використовувати ті матеріали, що непогано справляються з перепадами температур і не бояться вологи. Щоб ці фактори були не настільки критичні, ще до фінішної обробки лоджії або балкону варто подумати про зовнішнє і внутрішнє утеплення, облаштування додаткових джерел тепла, з урахуванням теплої підлоги або електричних конвекторів. У цьому випадку протягом року тут можна підтримувати комфортну кімнатну температуру, уникаючи проблеми конденсату та / або промерзання.
Якщо ви не плануєте використовувати балкон для житлових цілей, то все рівно вітається мінімальне внутрішнє утеплення для додаткового захисту оздоблювальних матеріалів від негативних атмосферних впливів. Після цього можна без обмежень використовувати будь-який із наступних популярних матеріалів:
- Дерев’яна вагонка. Це екологічно безпечний, натуральний матеріал, що формує особливий мікроклімат на балконі. Він ефектно виглядає, характеризується довговічністю і стійкістю до механічних впливів. Вагонка виступає непоганим звуко- і теплоізолятором. Завдяки системі «шип-паз», вона швидко і легко укладається. Для захисту деревини від вологи і перепадів температур її рекомендовано покривати захисними засобами – лаками.
- Пластикова вагонка (панелі). Аналог дерев’яних планок, що виконаний із ПВХ. Панелі пропонують у великому асортименті кольорів, вони прості в укладанні та подальшому догляді. Пластик не боїться вологи та безпечний. У порівнянні з дерев’яною вагонкою, пластикова дещо менш міцна, але і коштує, зазвичай, дешевше.
- Гіпсокартон. Універсальний вибір із хорошими теплоізоляційними властивостями. Питання недостатнього захисту від води вирішується за рахунок застосування спеціального вологостійкого гіпсокартону. Сам процес обробки лоджії досить простий, хоча потрібно враховувати, що зверху плити фарбують, шпаклюють, обклеюють шпалерами або іншими фінішними матеріалами.
- Інші варіації, зокрема МДФ-панелі. Вони використовуються не так часто, оскільки в цілому вагонка вважається більш доречним вибором. Але і МДФ має свої плюси, включаючи доступність, екологічність, простоту догляду, варіативність забарвлень.
Скільки коштує обшивка балкону всередині?
Найдоступнішими можна вважати МДФ, шовні пластикові панелі білого кольору та дерев’яну вагонку зі швами низьких сортів із смереки або сосни. Розцінки на них стартують від 160 грн за квадратний метр. До більш дорогих варіантів відносяться кольорові пластикові панелі і соснова вагонка без швів. Із підвищенням якості та рівня породи дерева витрати замовника можуть зростати до 300-400 грн за м2 і більше. Наприклад, вільхова дошка з сучками коштує від 320 грн, а без сучків – від 400 грн.
Остаточна ціна включає й оплату роботи фахівців. Тут також є прив’язка до площі обшивки, тобто чим більше площа, тим дорожче обійдеться оздоблення.