Засклення балконів в Харкові: особливості з урахуванням серії будинків типової будівлі
Сьогодні, замислюючись про засклення балконів і лоджій, харків’яни зазвичай враховують наявний бюджет і сценарій подальшого використання цього неопалюваного приміщення. Але важливе значення має і технологія будівництва самої будівлі, про що замислюються далеко не всі.
Серія будинку прямо впливає на те, якою буде ціна на засклення балконів, адже вона безпосередньо пов’язана з їх розмірами по ширині і довжині. А ті закладаються саме в типовому проекті. Плюс серія визначає ті навантаження, яка готова витримати балконна плита підстави, і ряд інших аспектів. Розберемо нюанси скління балконів в Харкові, спираючись на популярні типові проекти будинків нашого міста.
«Хрущовки»
Ці, популярні у нас, п’ятиповерхові будівлі відрізняються невеликими житловими площами і висотою стель в 2.5 метра. Легко вгадується і малогабаритна кухня «хрущовки» (5-6 м2) і прибудова зі стандартною довжиною в 3.1 метра.
Тут передбачається П-образне скління балконів. В силу солідного віку цих будівель здатність плити підстави витримати серйозні навантаження знаходиться під питанням. Тому краще її попередньо підсилити.
«Сталінки»
У центральних районах нашого міста збереглося чимало будинків сталінських часів. Ще їх можна зустріти на ХТЗ і на Нових будинках. Це переважно 5-поверхові цегляні будівлі з високими стелями (від 2.8 до 3.2 метра) і досить просторими квартирами. Балкони тут можуть бути різними, так як проекти нерідко сильно відрізнялися один від одного.
При скління, тут нерідко потрібно робити фрамугу в верхній частині віконної конструкції (в тому числі, щоб знизити навантаження на стулки і / або дверні полотна). Попередньо посилити плиту підстави також варто, адже вона тут ще більш стара, ніж в «хрущовках».
«Чешки» (чеський проект або серія 480)
Це переважно панельні будинки на 9 або 12 поверхів. Однією з особливостей «чешок» є велика кількість балконів, які можуть розташовуватися як лінійно, так і в шаховому порядку. Варіативні і їх розміри, які коливаються від звичних 3 до дійсно величезних 24 метрів. В останньому випадку засклення балконів під ключ навіть при використанні бюджетних вікон буде дорогим задоволенням.
Винос балконної плити вперед тут зазвичай однаковий – 0.9 метра, а висота стель не перевищує 2.65 метра. Ще одна особливість деяких «чешок» – присутність біля входу на балкон ребра жорсткості у вигляді рами. Як наслідок, у мешканців з’являється можливість об’єднання із суміжною кімнатою і збільшення житлового простору.
«Полька» (польський проект)
Такі будинки зводилися в 1970-1980-х роках. Зустрічаються на Олексіївці і Салтівці. Балкон в 1- та 2-кімнатних квартирах, як правило, традиційний прямокутний, а в 2-кімнатних часто – трапецієподібний (тобто косою).
Конструктивно такі будівлі досить міцні, тому плита підстави здатна витримати навіть найпотужніші металопластикові системи. Це дозволяє виконувати як французьке (панорамне) скління, так і використовувати «теплі» вікна з товстими профільними системами і склопакетами.
Серія БПС
Це 16-поверхові будинки так званої «поліпшеного планування». На поверсі тут зазвичай 8 квартир, є два ліфти (звичайний і вантажний). Тут часто зустрічаються скошені балкони, в тому числі що примикають до кухні. Довжина або 2.5 метра, або 6 м.
Якісне утеплення тут не обмежується склінням. Необхідно особливу увагу приділяти теплоізоляції парапету і бічної стіни у вузькій частині балкона.