Пластикові вікна «потіють»: що робити?

Взимку вікна ПВХ не потрібно додатково утеплювати, але певні незручності в експлуатації все ж можливі. Йдеться про появу конденсату, тобто запотіванні склопакетів. Чому на металопластикових конструкціях проступає волога? Як усунути проблему? Розібратися дійсно треба, адже крім зниження естетики, «потіння» провокує вогкість, а вона може стати причиною появи цвілі та інших видів грибка. А це шкідливо не тільки для ремонту, але і для здоров’я.

Пластикові вікна «потіють» всередині камер склопакета

Якщо волога з’являється в просторі між листами скла, то єдиною причиною цього є брак. Склопакети повинні бути на 100% герметичними, а значить конденсат всередину потрапити ніяк не може. У разі виявлення подібного дефекту потрібно міняти склопакет. В ідеалі це можна зробити по гарантії, якщо ви замовляли вікна в Харкові в перевіреної компанії.

Вікна ПВХ

Конденсат у випадку з однокамерними склопакетами

Часте запотівання взимку – традиційна біда однокамерних склопакетів. Їх сьогодні не рекомендують встановлювати в житлових об’єктах, так як вони не відповідають нормам теплоізоляції. Через мінімальної загальної глибини холодне повітря ззовні сильно охолоджує навіть внутрішнє скло, а велика різниця з температурою в кімнаті призводить до того, що на холодній поверхні виступає конденсат.

Основний спосіб вирішення проблеми – заміна склопакета на більш теплий, двокамерний.

Інші характерні причини запотівання вікон ПВХ

Якщо шлюбу немає, склопакет все ж 2-камерний, а проблема все одно є, то її причина може бути обумовлена ​​такими факторами:

    • Надмірною вологістю в приміщенні. Через сушіння білизни, використання зволожувачів, готування їжі, великої кількості рослин на підвіконнях.
    • Проблемами з нормальною циркуляцією повітря в приміщенні. Сюди входить і занадто великий виліт підвіконня, через що тепле повітря від батареї не доходить до склопакетів, і неякісна робота вентиляційних систем (через засмічення і т.д.).
    • Нещодавно виконаним ремонтом в квартирі або поблизу пластикових вікон. Надлишкову вологу можуть виділяти тільки що поклеєні шпалери, свежеуложенной керамічна плитка, стяжка підлоги і т.д.
    • помилками в монтажі пластикових вікон. Можливо, неякісно герметизирован монтажний шов (відстань між бетонним отвором і ПВХ-профілем). Нерідко проблему викликає неправильна установка відливу, що не виставлена ​​по рівню віконна конструкція при монтажі.
    • Порушення правил обробки укосів з вулиці і зсередини. Спочатку їх слід утеплити, а потім займатися обробної роботою. Зовні утеплюють укоси пінопластом, а зсередини, як правило, мінеральними утеплювачами.
    • Знос (низька якість) утеплювача або фурнітури, через що стулки можуть нещільно прилягати до рами, що і викликає утворення конденсату взимку. В окремих випадках фурнітурні елементи можуть бути справними і робочими, але неврегульованою належним чином.

Як позбутися від проблеми запотівання?

Спочатку треба визначитися з причиною, яка викликає утворення надлишкової вологи на склопакетах. Нерідко є комплекс проблем, наприклад, слабка вентиляція і неправильна обробка укосів. Як правило, для боротьби з запотівання краще реалізувати кілька профілактичних заходів:
Вікна ПВХ під замовлення

  1. Якщо вікна вже вибрані і встановлені, а проблема виражена не сильно:
    • приберіть квіти з підвіконня;
    • систематично провітрюйте приміщення, щоб знизити рівень вологості.
  2. Якщо пластикові вікна ви тільки вибираєте, то спочатку варто:
  • купити 2-камерні склопакети, краще з енергозберігаючим склом;
  • контролювати процес монтажу, уточнювати всі нюанси і вимагати гарантію на монтажні роботи;
  • виконати утеплення укосів зовні і зсередини перед обробкою, щоб захистити монтажну піну від негативного впливу температур, вологи і пари.

Загальні рекомендації по боротьбі з конденсатом на вікнах ПВХ:

  • якщо погода дозволяє, залишайте стулки в режимі щілинного провітрювання для забезпечення нормальної циркуляції повітря;
  • використовуйте кухонну витяжку;
  • перевірте якість роботи вентиляційного каналу (на предмет прохідності повітря, при необхідності замовте його очищення);
  • не вибирайте занадто широкий підвіконня або ж передбачте в ньому спеціальні конвекційні решітки, через які теплих повітря від радіатора буде надходити до вікна;
  • стежте за зносом фурнітури і гумових ущільнювачів, виконуйте своєчасну настройку і / або заміну цих елементів.

Як бачите, основний спосіб захисту від запотівання – це вибір якісних вікон в Харкові (це захистить від шлюбу) і компанії, яка забезпечить кваліфікований монтаж, відповідний будівельним вимогам і нормам. У такому випадку потрібно лише подбати про нормальній циркуляції повітря і дотриманні температурного режиму.

← Повернутися назад


Зворотний дзвінок

Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

× ×

Викликайте замірника безкоштовно прямо зараз

Після відправлення запиту з Вами зв'яжеться менеджер для уточнення деталей про дату і час виміру

×
Консультація
Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×

Замовлення

Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×

Розрахувати вартiсть

Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×

Замовити вимір

Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×
Надіслати заявку
×
Контакти
Графік роботи:
Графік роботи пн-сб. 9:00 - 18:00
Телефон:
(066) 987-22-20
(067) 572-03-80
×