Фарбування пластикових вікон: все що потрібно знати про доцільність та про саму процедуру

Металопластикові вікна ставляться на довгий термін. Що робити, якщо через 5-7 років, ви вирішили докорінно змінити дизайн інтер’єру та білі рами в нього не вписуються? Змінити традиційне забарвлення пластикових вікон можна за допомогою обклеювання кольоровою плівкою (аналог ламінації) або ж за рахунок фарбування із застосуванням спеціальних грунтовок і фарб.

Домашня ламінація навряд чи закінчиться успіхом

Нанесення спеціальної плівки на пластиковий профіль в заводських умовах передбачає наявність спеціального верстату, що забезпечує високий тиск і максимально надійну фіксацію. У домашніх умовах пластикові вікна ламінувати набагато складніше. По-перше, немає всього необхідного обладнання. По-друге, ламінацію вікон роблять за профілем, а не на встановленому вікні зі склом і фурнітурою.

Власне, тому найкращий варіант зміни забарвлення – фарбування.

Розвінчуємо міфи

Відносно фарбування пластикових вікон існує 2 основних міфи, що переконують відмовитися від такої ідеї:

  1. На гладку поверхню пластика фарба не ляже. Насправді є фарби з такими складами, які давно позбавили від подібної складності.
  2. Через пару років після фарбування зовнішній вигляд пластикового вікна стане жахливим. Це твердження має право на існування, але все залежить від використовуваного складу. До того ж якщо з’явилися натяки на вицвітання або зколи, ніщо не заважає оновити шар фарби (по аналогії з тим, як це робиться на дерев’яних рамах).

ламинация окон пвх

Підготовка до фарбування пластикових вікон:

Поверхню профілю потрібно очистити і висушити, в тому числі видалити будь-який бруд, залишки клею, пил. У цій справі не обійтися без спеціальних засобів для чищення для ПВХ або ж знежирювальних засобів, що застосовуються з посудом.
Багато майстрів рекомендують перед фарбуванням пройтися по профілю пластикового вікна дрібною наждачкою. Нерівності, що з’являться, посприяють найкращій фіксації фарби. Головне – знати міру і повторно виконати очистку поверхні.
Заклеювання склопакетів малярським скотчем. Це обов’язковий підготовчий момент, який дозволить згодом не відмивати зі скла фарбу.
Грунтовка пластикового профілю. Для цих цілей використовуйте праймери для ПВХ або металу (останні підійдуть, якщо не знайшли складу для пластику). Грунтовка наноситься тонким шаром, після чого потрібно дочекатися її висихання.

Як вибирати фарбу для пластикових вікон?

Спеціальні склади відрізняються, перш за все, двома моментами:

  • типом пігменту – він впливає на колір і стійкість покриття;
  • здатністю приховати вихідний, в даному випадку, білий колір.

Додатково в складі фарбі може бути присутнім заповнювач, він впливає на шорсткість і текстуру покриття.

ламинация окон

Ще один момент, який слід враховувати – це сполучна речовина. Якраз вона формує плівку потрібного забарвлення на поверхні пластикового вікна. В якості сполучних речовин використовуються наступні компоненти:

  • клей (можливі натуральні смоли і інші склади);
  • масла;
  • полімерні речовини.

Крім цих компонентів для зниження в’язкості до складу фарб для пластику зазвичай входять розчинники – спирт, вода, масло.

Всередині будинку пластикові вікна краще покривати складом на водній основі (бажано без їдкого запаху). Як правило, така фарба має позначення ВД-АК, тобто водно-дисперсійна на полімерній акриловій основі. Для фарбування із зовнішнього боку (якщо це потрібно) також можна застосовувати ВД-склади, але застосовувати їх при температурі нижче +5 градусів не можна: оптимальні умови для використання – 20-25 градусів за вікном.

Для пластикових вікон краще не застосовувати фарби зі спиртом або ефіром в якості розчинників. Вони досить агресивні і можуть стати причиною пошкодження ущільнювальних гумок.

Рекомендації по процедурі фарбування:

  1. Наноситься фарба тонким і однорідним шаром. В ідеалі товщина складає до 80 мікрон, що можна отримати лише розпилювачем (краскопультом), а не пензликом.
  2. Використовуйте респіратор для захисту.
  3. Пістолет направляйте під кутом в 90 градусів і плавно зміщайте його.
  4. Починати процедуру краще з кутів.
  5. Тонкий шар підсохне буквально за 7-9 годин, але в ідеалі близько 5 діб (до повноцінної полімеризації) пластикове вікно чіпати не варто.

Якщо врахувати всі попередні нюанси, то фарбування пройде гладко і без зайвих ускладнень.

← Повернутися назад


Зворотний дзвінок

Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

× ×

Викликайте замірника безкоштовно прямо зараз

Після відправлення запиту з Вами зв'яжеться менеджер для уточнення деталей про дату і час виміру

×
Консультація
Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×

Замовлення

Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×

Розрахувати вартiсть

Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×

Замовити вимір

Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×
Надіслати заявку
×
Контакти
Графік роботи:
Графік роботи пн-сб. 9:00 - 18:00
Телефон:
(066) 987-22-20
(067) 572-03-80
×