Утеплення балкона під ключ: способи і матеріали
Теплий балкон – це маленький затишний куточок, де можна відпочивати, читати книги і навіть вирощувати серед зими свіжу зелень. Щоб правильно утеплити його, треба звернути увагу на матеріал, з якого побудований будинок, наявність скління у сусідів і габарити лоджії. Існує багато способів і матеріалів для утеплення винесеної корисної площі – як же правильно поліпшити її в кожному окремому випадку? Звичайно ж, найкращий вихід – звернутися до професіоналів, які засклять і утеплять всі частини лоджії!
Перший етап: ставимо нові вікна
Перший етап утеплення лоджії – це її скління. Старі дерев’яні вікна зроблені зі звичайного скла, в той час як сучасні – з енергозберігаючого. А старі посохлі рами з дерева не здатні утримати тепло, і в зимовий час міська квартира щедро опалює вулицю, безперешкодно пропускаючи його назовні. Тому заскління балконів пластиковими вікнами – відмінний вибір для людей, які хочуть економити на комунальних рахунках.
Зазвичай, для скління лоджії, вибирають вікна з невеликою кількістю камер і не дуже товстим профілем. Але якщо лоджія буде утеплюватись, слід ставити 5-ти камерні вікна, обов’язково з якісного скла зі спеціальним енергозберігаючим покриттям. Після установки монтажні шви запінюються для кращої герметизації.
Скільки місця будуть займати вікна на теплому балконі? Для максимальної ізоляції приміщення від холоду лоджію НЕ склять по всьому периметру, а ставлять всього одне вікно стандартного розміру. При цьому інший простір закладають піноблоками. Однак фахівці радять так поступати тільки в тому випадку, якщо стіну між балконом і кімнатою планують прибрати, інакше в квартирі стане занадто темно.
Якщо ж стіна залишиться, а вікна займуть всю верхню передню частину стіни, то слід закласти хоча б бічні стінки виносного простору, щоб згодом утеплити їх і низ стіни під вікном.
Підлога, стіни, стеля
Перш ніж почати утеплювати підлогу, стіни і стеля лоджії, потрібно врахувати, що її площа після цього зменшиться приблизно на 3 сантиметри. А якщо за рахунок зовнішнього п’ятачка збільшать кімнату, прибравши стіну між лоджією і кімнатою, то товщина утеплення повинна бути не менше, ніж 5 сантиметрів.
На наступному етапі весь простір, не закритий вікном, викладають цеглою або піноблоками. Найчастіше використовуються піноблоки, адже вони легше і не створюють значного навантаження на підлогу. Але і у цегли є свої плюси – вони менше бояться вологи і не потребують зовнішньої обробки.
На вже заскленій, обшитій за допомогою піноблоку або цегли лоджії, треба вирівняти поверхні і усунути всі щілини (їх закривають пінопластом, а зверху запінюється). Далі приступають до гідроізоляції: стіни потрібно покрити рулонними або рідкими матеріалами, наприклад, руберойдом, шви якого також слід зшити. Після монтажу гідроізоляції стіни закривають пінопластом або мінеральною ватою. Пінопласт прикріплюють дюбелями, або клеять (промащуючи зубчастою смугою уздовж країв і ставлячи додатково клейові точки на поверхню пінопласту). Мінвата також закріплюється або дюбелями, або клеєм, який потрібно розмазати по поверхні блоків зубчастим шпателем.
На наступному етапі утеплювач треба покрити ізолюючим шаром. Найчастіше, з цією метою використовується спінений фольгований поліетилен. Його монтують без нахлеста, при цьому шви між стиками матеріалу треба проклеїти алюмінієвою стрічкою. Готово – тепло відбивається всередину приміщення і не виходить назовні!
«Стеля» утеплюється точно так же, як і стіни. Підлога виносного простору повинна бути не тільки теплою, але і легкою. Щоб цього досягти, його покривають керамзитом, а його, в свою чергу, закривають стяжкою. Існують і інші варіанти утеплення підлоги – наприклад, екструдований пінополістирол або пресований пінопласт. Піна, яка використовується під час укладання пінополістиролу, не повинна містити толуол, інакше незабаром утеплювач виявиться зруйнованим. Але зазвичай цей компонент входить в усі зимові монтажні піни, тому краще вибрати літній варіант.
Зверху на утеплювач кладуть дерев’яні дошки. Більшість потім укладають на підлогу ковролін, паркет або ламінат. Якщо підлогу утеплили з використанням бетону, можна також монтувати систему «тепла підлога».
Оздоблення – завершуючий етап
Після всього зробленого залишилося лише зафіксувати утеплення – покрити його штукатуркою, дерев’яною обшивкою або гіпсокартоном. З цією метою також використовується вагонка – вона виступить не тільки прикрасою, але і додатково ізолює тепло. Перед монтажем декоративного шару утеплювач закривають дерев’яною решіткою для забезпечення порожнього простору шириною в півтора сантиметра.
Утеплюючи внутрішню сторону стіни, важливо не переборщити, адже підлога лоджії не така товста, як підлога в кімнаті, і при істотному перевантаженні може обвалитися. Тому, краще довіряти утеплення професіоналам, щоб вони правильно розрахували майбутню вагу конструкції. «4 вікна» здійснюють засклення балконів в Харкові швидко, недорого і якісно!