Вибір вікон в дитячу кімнату: ставка на безпеку
Навіть самі пильні батьки хоча б на кілька хвилин залишають дитину наодинці з його іграшками в дитячій кімнаті. І допитливих малюків часто привертає світ за межами цих чотирьох стін, а потенційною загрозою для їх же безпеки стають вікна. У Західній Європі давно використовують металопластикові конструкції і оснащують їх спеціальною захисною фурнітурою. Поступово до розуміння важливої ролі таких елементів для дитячих кімнат приходять і у нас. Чим же відрізняються захищені (безпечні для дітей) металопластикові вікна в Харкові, і які вимоги до спеціальної фурнітури пред’являються, розбираємося разом.
Варіанти систем блокування відкривання з ключем
Основне завдання батьків – передбачити функціонал, який не дозволить дитині самостійно відкрити стулку. З цим добре справляються наступні фурнітурні елементи з замками і ключами:
- Накладний замок, який встановлюється внизу віконного профілю. Це не так вже впливає на зовнішній вигляд вікна і в заблокованому положенні не дозволяє розкрити стулку (при цьому постановка на провітрювання залишається можливою). Замикається накладної замок на ключ, який батьки, звичайно ж, повинні зберігати в недоступному для дітей місці.
- Обмежувач відкривання з тросом. Такий захисний елемент на вікні передбачає наявність двох елементів. Один кріпиться до стулки, інший – до рами. Між ними розташовується регульований по довжині трос, що обмежує кут відкриття вікна. Встановити елемент можна в будь-якій частині віконної конструкції, але частіше за все вона розташовується внизу. Для обмеження кута відкриття вікна (фіксації троса) також використовується ключ. Після цього стулка може бути відкрита, але на невелику відстань: отже, дитина не зможе вилізти назовні навіть при всьому бажанні.
- Ручка з замком. Така фурнітура підходить для металопластикових вікон з поворотними і поворотно-відкидними конфігураціями. Замок вбудований в ручку, замикається він кнопкою, що спрощує експлуатацію, а ось для відкривання потрібен ключ.
Захист без ключів
Крім систем блокування з ключами, є і альтернативні варіанти захисту від дітей. Одним з них виступає заглушка-розетка, яка ставиться замість віконної ручки.
Для відкриття з аксесуаром йде знімна комплектує, яка виступає, по суті, запасний ручкою. В цілому, для домашніх умов цей варіант менш зручний, ніж з замкаміключамі, а ось для дитячих садків, санаторіїв, лікарень – рішення досить практичне і зручне.
Ще одна система без ключів – це поворотні блокіратори або звірятко. Їх нерідко встановлюють не внизу, а вгорі прорізу, куди дітям складніше дотягнуться. Для малюків у віці до 3 років подібна система вважається досить ефективною, а ось цікаві діти старшого віку, по-перше, вже здатні зрозуміти принцип роботи захисту, а по-друге, можуть забратися на підвіконня, підставивши стілець до вікна і повернути блокіратор, що знижує безпеку.
Інші складові безпечних металопластикових вікон
Спеціальна фурнітура – не єдина рекомендація, що стосується установки пластикових вікон в дитячих кімнатах. Її єдине завдання зводиться до неможливості для дитини відкрити стулки. А що щодо розбиття скла футбольним м’ячем, важкої іграшкою або іншим предметом? У подібному випадку малюк може як мінімум подряпатися осколками.
Щоб мінімізувати ризик, варто уважно підійти до вибору склопакета, а не машинально вибирати наявні варіанти в калькуляторі вікон . Ось основні рекомендації з цього приводу:
- мінімально підходяща товщина скла становить 4 мм;
- для додаткового захисту варто розглянути ще більш захищені варіанти – триплекс, загартоване скло, системи з підвищеним захистом від ударних навантажень.
На міцність скла впливає безліч факторів. Крім мінімально необхідної товщини, це точність різання, еластичність використовуваного гумового ущільнювача, надійності герметизації і т.д. Лише при дотриманні цих аспектів готовий склопакет здатний витримати підвищені, в тому числі критичні, навантаження.
Не варто забувати і про екологічність. У профілі, склі і фурнітурі повинні бути відсутніми або міститися в допустимій кількості такі компоненти, як фосфід і карбонат свинцю, фталати і т.д. Щоб уникнути необхідності розбиратися у всіх тонкощах, потрібно віддавати перевагу перевіреним віконним компаніями і вимагати сертифікати якості на продукцію.
Вибираючи металопластикові вікна в дитячу, також не варто забувати про москітну сітку. Вона захистить дитину від комарів і інших докучливих комах.