Як герметизувати металопластикові вікна при їх установці?
Щоб металопластикові вікна відмінно справлялися з покладеними на них функціями, ще на етапі монтажу (або ж відразу після), необхідно провести роботи по герметизації. Їх суть зводиться до правильної закладенні монтажного шва – зазору між ПВХ-рамою і стіною отвору.
Якщо герметизація не виконано належним чином, то вже в перший холодний сезон ви виявите продування, а кімнатна температура виявиться явно нижче комфортної. Щоб подібного не сталося, рекомендуємо замовляти металопластикові вікна у нас. Наші майстри подбають про ефективну герметизації монтажного шва ще на етапі установки віконної конструкції.
Чому тільки монтажної піни недостатньо?
Традиційний підхід до встановлення пластикових вікон передбачає задування стику між рамою і віконним отвором монтажною піною. Передбачається, що після цього мешканці зроблять обробку укосів усередині і зовні, що і забезпечить необхідний рівень герметичності шва. Але це вже додаткова послуга, тобто те, що віконні майстри виконують за доплату або замовляється у інших фахівців. На практиці ремонт нерідко обмежується обробкою внутрішніх укосів, а з боку вулиці залишається видна монтажна піна. І подібний вид мають багато металопластикові вікна в Харкові.
Монтажна піна – відмінний теплоізолятор. Але вона чутлива до атмосферних впливів, в тому числі ультрафіолету, вологи, вітру і т.д. Без спеціальної герметизації вона незабаром втратить свої робочі властивості. Як результат, що утворилися щілини стануть причиною протягів. Крім того підвищується ризик зсуву віконної коробки, що підвищить навантаження на фурнітуру і скоротить загальний термін експлуатації конструкції.
Щоб подібного не сталося, потрібна обробка зовнішніх укосів (припустимо, за допомогою пінопласту і штукатурки), закриття зовнішньої частини стику металевими листами або іншими видами нащельников. А ще краще на етапі установки металопластикового вікна виконати ефективну герметизацію, тобто скористатися спеціальними герметиками. Вони стануть тим шаром захисту, який «візьме на себе» негативні атмосферні впливи.
Як герметизувати монтажний шов при установці вікон?
Найпоширенішим методом герметизації вважається додаткова обробка стику рами і отвору шаром герметика. Найчастіше використовується для цих цілей силіконовий склад, який можна вважати оптимальним матеріалом, відповідним і для внутрішніх, і для зовнішніх робіт.
Використання герметика захистить монтажну піну, в результаті крім теплоізоляції мешканці отримають додатковий бар’єр від вітрових навантажень, ультрафіолету, вологи і т.д.
Спектр всіх робіт залежить від ширини монтажного шва. Він, згідно з нормами, може варіюватися від 2.5 до 5 (іноді 6 см). Якщо зазор спочатку великий, то весь простір заповнити силіконом буде складно. В цьому випадку рекомендується спершу провести оштукатурювання і фарбування, а вже потім закласти щілини силіконовим герметиком.
Ці склади, як правило, пропонуються в тубах під пістолет. Також в комплекті йде насадка, яка дозволить наносити герметик тонким шаром, заповнюючи всі щілини і дефекти. Рекомендуємо використовувати продукцію нейтральних кольорів: білий (під колір профілю) або прозору.
В якості альтернативи герметикам виступають спеціальні розширюються стрічки, в тому числі ПСУЛ-стрічки. Вони прекрасно підходять для закладення невеликих зазорів (зазвичай до декількох см), прості в експлуатації, правда, і обійдуться злегка дорожче.