Як доглядати за пластиковим вікном. Переклад на зимовий режим
Пластикові вікна стали невід’ємною частиною сучасного ремонту. Люди масово ставлять собі металопластикові конструкції, забуваючи про традиційні дерев’яних аналогах. І це неспроста. Пластикові вікна давно довели свою надійність і енергозберігаючі властивості. А головна вигода від покупки вікна – це тепло і затишок у вашому домі.
Однак, встановивши пластикове вікно, багато хто забуває, що за ним потрібен особливий догляд. А про переклад з літнього режиму на зимовий і зовсім чули одиниці покупців. Спробуємо розібратися в основних моментах, що стосуються пластикових вікон.
Догляд за металопластиковими конструкціями передбачає виконання кількох простих правил. Для найкращого ефекту профілактичні роботи необхідно виконувати хоча б один раз в півроку. Оптимальний час для проведення профілактики – весна або рання осінь. Влітку проводити такі роботи не радять через високий температурного режиму, власне, як і взимку через низьку. Якщо ви будете виконувати кілька простих правил, вікна служитимуть вам довго і надійно.
Що ж необхідно робити для збереження пластикових вікон?
Перше, що вам знадобиться, це чистка фурнітури. Використовуйте для чищення фурнітури жорстку пензлик. Пройдіться інструментом по всім рухомим частинам. Якщо знадобиться, видаліть сліди старого мастила. Після цього необхідно відкрити вікно і протерти всі його приховані частини. Можете для зручності використовувати звичайну ганчірку. Особливу увагу варто звернути на місця, де стулка примикає до статичної рамі. Саме там саме забруднює місце. Бруд, яка накопичується, може впливати на щільність примикання стулки до рами, що, в свою чергу, спричинить за собою втрату тепла. У кожному віконному блоці є також водовідливи, які мають потребу в чищенні. Ці отвори ви зможете знайти при відкритті стулки в нижній частині віконного профілю.
Далі слід перейти до мастилі діючих механізмів. Майстри віддають перевагу силіконовій мастилі. Бажано придбати європейську продукцію, так як вона має кращі характеристики. Заборонено використовувати для змащення комплектуючих рослинні масла. Вони можуть завдати механізмам непоправної шкоди, і вже через рік вам доведеться робити заміну всіх роликів. Щоб правильно змастити механізми, слід їх очистити. Після чищення змастіть рухливі частини вікна, при цьому провертаючи ручку. Таким чином мастило рівномірно розподілиться по всій необхідної поверхні. Обов’язково змастіть ущільнювачі. За словами експертів, при регулярній мастилі ущільнювачі прослужать до десяти років. За статистикою, 80% поломок пластикових вікон відбувається через усадки ущільнювача або появи на ньому тріщин.
Після мастила деталей необхідно провести зовнішній огляд вікна і всіх його комплектуючих. До цього етапу варто поставитися серйозно, так як будь-яка незначна несправність в подальшому може призвести до поломки всієї металопластикової конструкції. Вікно може просісти. Якщо таке сталося, проведіть його регулювання. Петлі на багатьох пластикових вікнах регулюються за допомогою різьблення, тому положення легко можна змінити.
Не забувайте і про регулярне миття стекол. Цей процес необхідно повторювати частіше, ніж раз в шість місяців. Сам склопакет зсередини чистки не вимагає.
Захисна плівка на склі після установки: що з нею робити?
Важливо знати, що захисна плівка, яка залишається на деяких вікнах після установки, повинна бути знята не пізніше ніж через півроку. Справа в тому, що під впливом температурних режимів вона може пристати до профілю.
Однією з важливих профілактичних робіт є зміна сезонних режимів. Провести цю процедуру не складно. Важлива регулярність.
Перше що потрібно зробити, знайти на вікні невеликі ролики. Як правило, вони знаходяться на торці вікна. На різних моделях пластикових вікон знаходиться різна кількість роликів. Ваше завдання – знайти їх все.
На роликах повинна бути ризику – контрольна лінія для точного встановлення з’єднуються частин. Якщо ви хочете встановити режим «зима», поверніть ризики в бік приміщення. При режимі «літо» ризики будуть дивитися в зворотному напрямку.
Щоб змінити режим, потрібно витягнути ролик і повернути в потрібне вам положення. (В залежності від температурного періоду) Після цього ролик слід затиснути і вставити назад. Щоб змінити режим, необхідно переналаштувати всі наявні ролики.
У вас можуть виникнути труднощі зі зміною режиму, якщо на вікні встановлена «не рідна» фурнітура. Багато вікна мають в комплекті спеціальний внутрішній ключ для зміни режиму. Перш ніж намагатися відрегулювати конструкцію, переконайтеся, що фурнітура та вікно з одного комплекту.
Ми перерахували основні профілактичні заходи, які допоможуть вам продовжити роботу ваших пластикових вікон. Якщо ви регулярно будете опрацьовувати цей план – у вас швидше за все не виникне проблем з поломкою вікна або його комплектуючих. Відзначимо, що регулярна профілактика здатна зберегти вам чимало коштів, які ви витратите на виклик майстра або покупку нових деталей. Сподіваємося, що ми відповіли на всі ваші питання і переживання з приводу догляду за металопластиковими вікнами.