Як вибрати ПВХ профіль для вікон
Для захисту в холодну і жарку пору року, а також для забезпечення гарної шумоізоляції, потрібно досить уважно підійти до вибору віконного профілю. На сьогоднішній день на ринку є маса різних конструкцій, але на жаль, їх якість далеко навіть від мінімальних вимог до міцності і функціональності. До того ж, якщо людина не досить добре розбирається в основних характеристиках конструкції профілю, то представлені моделі будуть виглядати для нього ідентичними. Які ж особливості є ключовими, а які всього лише міф роздутий заповзятливими маркетологами? Ми розповімо Вам, як звичайному середньостатистичному покупцеві, як оцінити всі фактори і зробити правильний вибір грунтуючись на них.
Як же перевірити якість профілю?
Відмітна ознака якісної продукції – сертифікати незалежних оціночних компаній. Перед покупкою конструкції необхідно перевірити, що в комплекті з ПВХ профілем йдуть:
Сертифікат RAL – документально підтверджені німецькі стандарти виробництва, цей документ видається конкретним виробникам, а не бренду в цілому.
Сертифікат DIN ISO 9001: 2000 – документально підтверджене відповідність, того що підприємство має результативний підхід до контролю якості товарів. Документ видається виключно після ретельної перевірки кожної окремої компанії.
Серед лідерів в даній сфері можна виділити профіль ВДС , так як вся продукція WDS сертифікована і успішно тестується в інституті ift Rosenheim (Німеччина).
Ширше – це краще або вже ні?
Ширина монтажного профілю – це той фактор, який найчастіше потрапляють намагаються заробити недобросовісні продавці. Найчастіше зустрічаються значення – 58 і 70 мм. Незважаючи на це недобросовісні компанії-виробники заради збільшення заробітку можуть запропонувати клієнтам трохи більшу ширину, наприклад 60 И74. Але ви повинні розуміти, що подібні зміни ніяким чином не вплинуть на якість вікон. Адже використовуючи профіль 58 см можна експлуатувати пакети – 32 мм, ширина 70 мм підійде для склопакетів до 42 мм, а 90 мм пакет дозволить вибрати варіант до 50 мм.
Оптимальний вибір – це профіль 58 мм
Дана цифра не випадкова, ці показники відповідають показникам ширини, яку мали початкові системи, вироблені в Німеччині в середині 50-х. Згідно проведених досліджень, даної ширини цілком достатньо для якісної ізоляції в майже всіх кліматичних зонах.
Чим більше камер, тим краще або на що ж вони впливають?
Найчастіше камер не менше трьох: передня (для відводу води), центральна (для розміщення армуючого профілю) і задня (для кріплення фурнітури і доп. Ізолювання).
Профілі з шириною 58 мм найчастіше діляться на три камери, 70-мм – на 4-5. Але потрібно враховувати, що додаткові камери не додають обмежує властивості. Винятком є випадок, коли профіль робиться ширше і за рахунок цього збільшують кількість камер.